سفارش تبلیغ
صبا ویژن

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

 تصویر تلاش برای نجات فرزند از سقوط

 

خدایا 
می دانم
برای من هم محافظانی گذاشته ای
که هر گاه خواستم از خانه ات ، از بندگیت بیرون روم 
مرا نگه دارند تا بی تو تلف نشوم

خدایا از تو و محافظان مهربانت که لحظه ای از من چشم بر نمی دارند سپاسگذارم !!


تاریخ : پنج شنبه 91/10/28 | 8:38 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()

 

منتخبی از عکس های معروف زیبا و دیدنی
 


تاریخ : چهارشنبه 91/10/27 | 2:24 عصر | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()

چگونه‌بایک‌لیوان‌آب،عسل‌اصل‌رابشناسیم؟

 

همه از خواص و فواید عسل می‌گویند و این روزها به دلیل گرانی و استقبال بسیار از این ماده غذایی، متاسفانه عسل‌های تقلبی زیادی هم در بازار پیدا می‌شود...

اما شما چگونه می‌توانید عسل اصل و خوب را از عسل تقلبی تشخیص بدهید؟ روش‌های زیادی که در حقیقت به افسانه شباهت دارد، در این‌باره شنیده می‌شود. مثلا می‌گویند اگر عسل شکرک بزند، تقلبی است یا اینکه رنگش باید کهربایی باشد یا اینکه اگر آن را در ظرف بریزیم، نباید رشته‌اش قطع شود، اما باید گفت که هیچ کدام از این روش‌ها، برای تشخیص عسل اصل از تقلبی، جواب نمی‌دهد.

عسل طبیعی و خالص، اصلا باید شکرک بزند. آنزیم‌ها و قند موجود در عسل باعث شکرک زدن آن می‌شود. اجسام خارجی از قبیل ذرات موم، گرده گل یا حتی گرد و غبار می‌توانند به‌عنوان هسته تبلور باشند. شاید بتوان گفت که عسل طبیعی و خالص را فقط می‌توان در آزمایشگاه‌های مواد غذایی از انواع تقلبی تشخیص داد.

تقلب در ساخت عسل به روش‌های متنوعی انجام می‌شود به صورتی که حتی اگر شما را بالای سر یک کندوی عسل هم بردند، باز هم نمی‌توانید مطمئن باشید عسل‌های روی شبکه موم‌های این کندوها تقلبی است یا اصل. یک روش تقلب در ساخت عسل این است که مواد گلوکزی را در آب و شیره گیاهان حل می‌کنند و به‌صورت عسل درمی‌آورند. راه دیگر این است که به جای گیاهان، زنبورها را با آب قند تغذیه ‌کنند. این عسل در آزمایشگاه به علت درصد بالای ساکاروزی که دارد، قابل‌تشخیص است، اما در مغازه‌های عسل‌فروشی تقریبا غیر ممکن.

یکی از روش‌های کمی مطمئن برای شناخت عسل خوب، این است که آن را داخل یک لیوان آب سرد بریزید. اگر قطره‌های عسل حل نشدند و ته لیوان ته‌نشین شدند، عسل اصل است، اما اگر عسل در آب حل و ذرات آن به صورت رشته‌هایی در آب ناپدید شدند، احتمال اینکه آن عسل تقلبی باشد بیشتر است.


تاریخ : سه شنبه 91/10/26 | 12:48 عصر | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()

بزرگترین حکمت

روزی استادی در کنار دریا راه می رفت که نوجوانی نزد او آمد و گفت:

«استاد! می شود در یک جمله به من بگویید بزرگترین حکمت چیست »

استاد از نوجوان خواست وارد آب بشود.

نوجوان این کار را کرد.

استاد با حرکتی سریع، سر نوجوان را زیر آب برد و همان جا نگه داشت، طوری که نوجوان شروع به دست و پا زدن کرد.

استاد نوجوان وحشت زده از آب بیرون آمد و با تمام قدرتش نفس کشید.

او که از کار استاد عصبانی شده بود، با اعتراض گفت:
 « استاد ! من از شما درباره حکمت سؤال می کنم و شما می خواهید مرا خفه کنید »

استاد دستی به نوازش به سر او کشید و گفت:
«فرزندم! حکمت همان نفس عمیقی است که کشیدی تا زنده بمانی.

هر وقت معنی آن نفس حیات بخش را فهمیدی، معنی حکمت را هم می فهمی!» 


تاریخ : سه شنبه 91/10/26 | 12:40 عصر | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()

بوی دهان را طبیعی نابود کنید

برگ نعنا یکی از بهترین بوگیرهای دهان است. تعدادی برگ نعنا را در دهان خود قرار دهید و آن ها را به مرور مانند یک شکلات بخورید. این کار باعث می شود تا بسیاری از باکتری های دهان جذب نعنا شده و بوی دهان شما خوب میشود.
باشگاه خبرنگاران: بوی دهان یکی از مسائلی است که بسیاری از مردم از آن رنج می برند و برخی نیز راه مقابله با آن را بلد نیست. این در حالی است که راه های زیادی برای مقابله با آن وجود دارد.

تا به حال شاید راه های متفاوتی را برای مقابله با بوی بد دهان برگزیده باشید و البته از هیچکدام نیز نتیجه نگرفته اید. در این جا چند روش طبیعی و متفاوت برای شما آماده کرده ایم که می توانید از آن استفاده کنید.
 
** برگ نعنا یکی از بهترین بوگیرهای دهان است. تعدادی برگ نعنا را در دهان خود قرار دهید و آن ها را به مرور مانند یک شکلات بخورید. این کار باعث می شود تا بسیاری از باکتری های دهان جذب نعنا شده و بوی دهان شما خوب میشود.
 
** آب نمک نیز می تواند روشی منسب برای نابود کردن بوی دهان باشد. مقداری نمک را در آب ولرم حل کنیدو آن را چند بار قرقره کنید. این محلول بسیاری از بوی بد دهان را از بین می برد.
 
** مسواک زدن همیشه می تواند گزینه خوبی برای از بین بردن بوی دهان باشد اما این بار مسواک زدن را با جوش شیرین تجربه کنید. این ماده را کمی روی مسواک بریزید و دهانتان را با آن بشویید. البته مواظب باشید آن را نخورید.
 
** سیب یکی از میوه های ضدباکتری است. این میوه می تواند بسیاری از میکروب هایی که در دهان شما بوی بد تولید میکنند را بکشد و همچنین خیلی راحت بوی بد دهان را از بین می برد.
 
** شاید به نظر شما خیلی درست به نظر نرسد اما پزشکان به این نتیجه رسیده اند که خوردن ماست می تواند میزان زیادی از باکتری های دهان شما را شته و آن را خوش بو کند.
 
** ویتامین ها می توانند در این مسیر به شما کمک به سزایی کنند از همین رو بهتر است از ویتامین C استفاده کنید. برای  دریافت این ویتامین روزانه مصرف پرتقال را فراموش نکیند.
 
** آب زیادی بنوشید تا دهان شما همیشه تمیز باشد. آب خاصیتی دارد که می تواند کثیفی ها را با خود شسته و از دهان شما خارج کند. روزانه نوشیدن 8 تا 9 لیوان آب را فراموش نکنید.


تاریخ : سه شنبه 91/10/26 | 12:31 عصر | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()


تاریخ : سه شنبه 91/10/26 | 12:19 عصر | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()

در سال 52 جمعه داریم و میدانید که جمعه ها فقط برای استراحت است 
 به این ترتیب 313 روز باقی میماند.
 

حداقل 50 روز مربوط به تعطیلات تابستانی است که به دلیل گرمای هوا مطالعه ی دقیق برای
یک فرد نرمال مشکل است. 
بنابراین 263 روز دیگر باقی میماند.......

در هر روز 8 ساعت خواب برای بدن لازم است که جمعا"" 122 روز میشود.
بنابراین 141 روز باقی میماند

اما سلامتی جسم و روح روزانه1 ساعت تفریح را میطلبد که جمعا"" 15 روز میشود.
 پس 126 در روز باقی میماند

طبیعتا"" 2 ساعت در روز برای خوردن غذا لازم است که در کل 30 روز میشود.
پس 96 روز باقی میماند
1ساعت در روز برای گفتگو و تبادل افکار به صورت تلفنی لازم است.
چرا که انسان موجودی اجتماعی است.
این خود 15 روز است.پس 81 روز باقی میماند

روزهای امتحان 35 روز از سال را به خوداختصاص میدهند. پس 46 روز باقی میماند

تعطیلات نوروز و اعیاد مختلف دست کم 30 روز در سال هستند. پس 16 روز باقی میماند
در سال شما 10 روز را به بازی میگذرانید.
پس 6 روز باقی میماند

در سال حداقل 3 روز به بیماری طی میشود و 3 روز دیگر باقی است

سینما رفتن و سایر امور شخصی هم 2 روز را در بر میگیرند. پس 1 روز باقی میماند

1روز باقی مانده همان روز تولد شماست.چگونه میتوان در آن روز درس خواند
پس یک دانشجوی نرمال نمیتواند درس بخواند!!!


تاریخ : سه شنبه 91/10/26 | 12:17 عصر | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()

شعر باران

می توان در قاب خیس پنجره

چک چک آواز باران را شنید

می توان دلتنگی یک ابر را

در بلور قطره ها بر شیشه دید

می توان لبریز شد از قطره ها

مهربان و بی ریا و ساده بود

می توان با واژه های تازه تر

مثل ابری شعر باران را سرود

می توان در زیر باران گام زد

لحظه های تازه ای آغاز کرد

پاک شد در چشمه های آسمان
زیر باران تا خدا پرواز کرد.


تاریخ : سه شنبه 91/10/26 | 12:3 عصر | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()

غذایی که می‌خوریم به خودی خود در بدن قابل استفاده نیست. به فرآیند خوردن غذا که از دهان آغاز شده و پس از طی مری، معده، روده کوچک و روده بزرگ به انتهای راه رسیده و بخش هضم‌نشدنی آن دفع می‌‌شود، عمل گوارش یا هضم می‌گویند.


دهان

جام جم آنلاین:مجموعه دهان شامل حفره دهان، دندان‌ها، غدد بزاق و زبان ابتدای راه گوارش یا هضم غذا قرار دارند. غذا پس از ورود به دهان طی عمل جویدن، زیر دندان‌‌ها خرد می‌شود و در عین حال با بزاق مخلوط شده و شکلی خمیری به خود می‌گیرد. به علاوه، بزاق سبب تجزیه کربوهیدرات‌‌های غذا می‌شود. به این ترتیب، غذا به مرحله خروج از دهان و ورود به مری می‌رسد. ماهیچه‌‌های زبان در این هنگام غذا را به سمت حلق و مری می‌فرستد.

 حلق

غذا هنگام خروج از دهان و ورود به مری باید از ناحیه حلق عبور کند. در این ناحیه، دو مجرای دیگر وجود دارد که مربوط به دستگاه تنفس است؛ یکی مجرای انتهای بینی و دیگری مجرای ابتدای نای. برای جلوگیری از ورود غذا به این دو مجرا دو دریچه در ناحیه حلق وجود دارد که هنگام عبور غذا از این ناحیه، دو مجرای مذکور را می‌بندد تا غذا صرفا وارد مری شود.

 مری

مری یک لوله باریک بلند مستقیم است که از حلق تا ورودی معده امتداد دارد و غذا را از طریق حرکاتی موسوم به حرکات «دودی» به سمت معده می‌راند.

ایجاد حرکات دودی، کار ماهیچه‌‌های حلقوی مری است. در این حرکات، ماهیچه‌‌های مستقر در جلو، غذای در حال حرکت شل و در عوض ماهیچه‌‌های پشت غذا منقبض می‌شود. این حرکات در اعضای دیگری مانند روده کوچک و بزرگ نیز رخ می‌دهد.

 معده

معده ناحیه‌ای از دستگاه گوارش است که غذا مدتی طولانی (تا پنج ساعت) در آن می‌ماند و از طریق حرکات خاص دیواره این عضو هم زده می‌شود.

در همان هنگام نیز اسید معده همراه برخی ترشحات دیگر داخلی بر ماده غذایی درون معده تاثیر گذاشته و بخشی دیگر از عمل گوارش را انجام می‌دهد. حاصل کار معده مایع غلیظی است که به «سوپ معده» معروف است و باید راهی مرحله بعد شود.

 دوازدهه (اثنی‌عشر)

مواد غذایی اکنون پس از تبدیل‌شدن به سوپ معده باید وارد روده کوچک شود. ابتدای روده کوچک ناحیه‌ای موسوم به دوازدهه قرار دارد که سوپ معده بلافاصله پس از خروج از معده وارد آن می‌شود.

با ورود مواد غذایی به دوازدهه، اعضای دیگر دستگاه گوارش ـ که اعضای جانبی این دستگاه هستند ـ وارد عمل می‌شوند. یکی از این اعضا «لوزالمعده» است که به محض ورود غذا به دوازدهه، شیره‌ای حاوی آنزیم‌‌های خاصی به درون دوازدهه ترشح می‌کند.

این آنزیم قلیایی است و یکی از وظایفش خنثی‌کردن حالت اسیدی سوپ معده پس از ورود به دوازدهه است. عضو دیگری که در این مرحله دست به کار می‌شود، «کیسه صفرا»ست. این عضو، مایعی به نام صفرا را به درون دوازدهه می‌ریزد تا به هضم غذاهای چرب کمک کند.

عضو سومی نیز در میان است که البته غیرمستقیم عمل می‌کند. این عضو «کبد» نام دارد. یکی از وظایف کبد تولید صفراست، اما کبد صفرا را مستقیم وارد دستگاه گوارش نمی‌کند، بلکه آن را به کیسه صفرا می‌‌ریزد تا بدن همیشه ذخیره‌ای از صفرا داشته باشد و هنگام گوارش غذا از آن استفاده کند.

 روده باریک

پس از ناحیه دوازدهه ابتدای روده کوچک که آنزیم‌‌های گوارشی بخش عمده کار خود را انجام می‌دهند، مواد غذایی به موادی قابل جذب تبدیل می‌شود و در ادامه مسیر طولانی خود در روده کوچک، یعنی در ناحیه تهی روده و دراز‌روده، از طریق دیواره روده کوچک وارد جریان خون می‌شود. دیواره روده کوچک ناهموار است و همین ناهمواری بر وسعت سطح داخلی روده افزوده و جذب مواد غذایی را تسهیل می‌کند.

 روده بزرگ

مواد غذایی در انتهای مسیر خود در روده کوچک و پس از آن‌که تقریبا همه مواد قابل جذب را به دیواره‌های‌ روده کوچک تحویل دادند، وارد روده بزرگ می‌شوند.

در روده بزرگ بقیه آب موجود در ماده گوارش‌شده جذب می‌شود و این ماده به صورت فضولات نهایی برای دفع از بدن در‌می‌آید و از مقعد دفع می‌شود.


تاریخ : دوشنبه 91/10/25 | 8:25 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()

تصاویری زیبا از طبیعت خیره کننده
 


تاریخ : دوشنبه 91/10/25 | 7:29 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()
   1   2   3   4   5   >>   >
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • بی بی مارکت
  • ttp://www.bachehayeghalam.ir/sitefiles/bgh_sound_player.php">