سفارش تبلیغ
سرور اختصاصی
سرور اختصاصی

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

ادکارت تاله معتقد است که ما مشکلات را خلق و از آنها حفاظت می کنیم زیرا به ما هویت می بخشند. این جمله روشن میکند که چرا ما اغلب به رنج هایمان خیلی بیشتر از قدرت تاثیرگذاریشان اهمیت می دهیم.

ما اشتباهات گذشته را بارها و بارها در ذهن مان مرور می کنیم و به حس خجالت و پشیمانی اجازه می دهیم که بر اعمال ما در زمان حال تاثیر بگذارند. به نگرانی و ناامیدی در مورد آینده می چسبیم گویی که این کار به ما قدرت می دهد. ما استرس را در ذهن و جسم مان نگه می داریم که این کار باعث ایجاد مشکلات جدی برای سلامتی مان می شود و این تنش ها را به عنوان یک چیز عادی می پذیریم.

اگرچه که ممکن است این نصیحت آجان شاه ساده به نظر برسد اما در آن نکات زیادی نهفته است:

"اگر کمی از نگرانی های خود کم کنید به کمی آرامش دست پیدا می کنید و اگر عمده نگرانی های خود را رها کنید به آرامی عمیق می رسید."

وقتی زندگی ساده است فرصت وجود دارد. همیشه وقت برای قبول آن وجود دارد. هر لحظه فرصتی است برای رها شدن و حس آرامش. در ادامه 40 راهکار برای شروع ارائه شده است:

از ناامیدی در مورد خود و زندگی تان رها شوید.

1. یک مهارت جدید یاد بگیرید. به جای اینکه به کارهایی بچسبید که هیچ وقت در آنها پیشرفت نمی کنید.

2. دیدگاه خود را تغییردهید. به مشکلات به دید یک موهبت پنهان بنگرید.

3. گریه کنید. طبق گفته دکتر ویلیام فری دوم متخصص شیمی حیاتی در مرکز پزشکی رامست در مینیاپلیس با گریه کردن احساست منفی را از خود دور کنید و موادشیمیایی مضری را که در نتیجه استرس در بدن تولید می شوند را دور بریزید.

4. نگرانی تان را فورا به یک عمل مثبت تبدیل کنید. برای موقعیت های شغلی جدید چند جا زنگ بزنید یا برای یک کار داوطلبانه به گروه های های اجتماعی بپیوندید.

5. از مدیتیشن (مراقبه) یا یوگا استفاده کنید تا شما را به زمان حال بیاورد. به جای اینکه در گذشته زندگی کنید و نگران آینده باشید.

6. لیستی از دست آوردهایتان تهیه کنید- حتی موارد کوچک- و هر روز چیزی به آن اضافه کنید.
برای این که جایی برای رضایت از خودتان بازکنید باید یک مقدار از ناراحتی های خود کم کنید.

7. در ذهن خود یک جعبه به نام "توقعات" در نظر بگیرید. هر زمان که شروع کردید به فکر کردن به اینکه چگونه امور باید پیش بروند و یا باید تا بحال پیش می رفتند،این افکار را داخل جعبه بیندازید.

8. در یک فعالیت ورزشی شرکت کنید. ورزش هورمون های استرس زا را کم می کند و اندروفین و مواد شیمیایی را که باعث تقویت ذهن میشوند، در بدن بالا میبرد.

9. تمام انرژی خود را صرف چیزهایی کنید که واقعا می توانید کنترل کنید،
به جای اینکه به چیزهایی بپردازید که نمیتوانید آنها را کنترل کنید.

10. راهی خلاقانه برای بیان احساساتتان پیدا کنید کارهایی مانند وبلاگ نویسی یا نقاشی. این کار را در لیست کارهای ضروری خود قرار دهید و وقتی آن را انجام دادید روی آن خط بزنید. این کار به شما یاد آوری می کند  که احساساتتان را بیرون بریزید.

از عصبانیت و ناراحتی رها شوید

11. خشم را با تمام وجود حس کنید.
اگر احساساتتان را خفه کنید ممکن است به بیرون درز کنند و نه تنها شخصی که باعث عصبانیت شما شده است، بلکه  اطرافیانتان را نیز تحت تاثیر قرار دهند. قبل از اینکه بتوانید از هر احساسی رها شوید باید با تمام وجود آن را حس کنید.

12. به خودتان  فرصتی برای خالی شدن و فریاد زدن بدهید.
یک روز قبل از رویارویی با شخصی که شما را ناراحت کرده خود را خالی کنید. اینکار باعث می شود که درون شما از کینه و دشمنی خالی شود وبرای یک برخورد منطقی زمان بدست آورید.

13. به خاطر داشته باشید که خشم بیش از اینکه به شخصی که شما را ناراحت کرده صدمه بزند به شما آسیب می رساند، پس برای اینکه لطفی در حق خود کرده باشید، پیش خودتان اینگونه مجسم کنید که خشم تان کم کم در حال از بین رفتن است.

14. اگر امکان دارد ناراحتی خود را به شخصی که آزارتان داده بگویید. بیان احساساتتان ممکن است کمک کند که در جا نزنید و حرکت کنید. در نظر داشته باشید که شما نمی تواند برخورد شخص مقابل را کنترل کنید؛ شما فقط می توانید بر خود تسلط داشته باشید تا احساساتتان را هرچه شفاف تر و مهربانانه تر بیان کنید.

15. مسئولیت پذیر باشد. خیلی وقت ها که عصبانی هستید، روی کار اشتباهی که شخص دیگری انجام داده است تمرکز می کنید که اساسا قدرت شما را از بین میبرد. وقتی روی آنچه که می توانستید بهتر انجام دهید تمرکز کنید، احساس ناتوانی و ناراحتی کمتری خواهید کرد.

16. خودرا جای شخص مقابل قرار دهید. همه ما اشتباه می کنیم شما هم ممکن است به آسانی مانند شوهر، پدر یا دوست تان اشتباه کنید. بخشش خشم را در خود حل می کند.

17. آن را دور بریزید؛ مثلا با یک جیب پر از توپ تنیس بدوید. بعد از اینکه سرعت گرفتید توپ ها را یکی یکی بیندازید به یاد چیزهایی که باعث خشمتان می شود (البته بعدا آنها را دوباره جمع کنید  زیرا زباله ها نی زمین را خشمگین می کنند!)

18. از توپ های استرس استفاده کنید، و زمان استفاده از آنها، عصبانیت تان را هم به صورت فیزیکی و هم زبانی نشان دهید. اخم کنید و فریاد بزنید. ممکن است احمقانه به نظر برسد اما این کار به شما کمک می کند که دقیقا آنچه درونتان حس می کنید را بیرون بریزید.

19. یک نوار لاستیکی به مچ دستتان ببندید و وقتی که شروع به تفکر درمورد اندیشه های خشمناک کردید با ملایمت با آن ضربه ای به دستتان بزنید.
با این کار ذهن شما یاد می گیرد که آن نوع  تفکرات منفی با چیز ناخوشایندی همراه است.

20. به یاد داشته باشید که شما فقط این سه گزینه را دارید: خود را از موقعیت دور کنید، آن را تغییر دهید، یا آن را قبول کنید. این کارها باعث شادی می شوند؛ چسبیدن به ناراحتی هرگز شما را خوشحال نمی کند.

از روابط گذشته رها شوید

21. سعی کنید که از تجربه تان درس بگیرید تا به شما در فراموش کردن و خاتمه دادن به ناراحتی ها کمک کند.

22. طی یک نامه هر چه که دلتان می خواهد بنویسید. حتی اگر قصد ارسال آن را نداشته باشید، روشن شدن احساساتتان به شما به رویارویی با واقعیت موجود کمک خواهد کرد.

23. هم خوبی و هم بدی را به یاد آورید. ممکن است که اینگونه به نظر برسد که در گذشته بهتر بوده است، اما اینچنین نیست. قبول این واقعیت ممکن است حس شکست را در شما کم کند. همانگونه که لورا الیور میگوید،" راحت شدن از دست یک انسان معمولی آسانتر از یک قهرمان است."

24. نگرش خود به عشق را واقعی کنید. مطمئنا اگر قبول کنید که محبوبتان را از دست داده اید احساس ویرانی خواهید کرد. اگر فکر کنید که دوباره می توانید معشوق بهتر و جذاب تر پیدا کنید راحت تر می توانید به زندگی خود ادامه دهید.

25. کسی که قبل از دیدار محبوبتان بودید را به خاطر بیاورید. آن شخص واقعا جذاب بود و الان وقتش رسیده است که دوباره تبدیل به آن شخص شوید.

26. فضایی ایجاد کنید که واقعیت و زمان حال را نشان دهد. عکسش را از جلوی چشم بردارید، ایمیل هایی را که ذخیره کرده اید پاک کنید.

27. به خودتان به خاطر قبول واقعیت جایزه بدهید. به خاطر پاک کردن شماره اش از تلفن تان به سر و وضع خودتان برسید، یا بعد از اینکه تمام وسائلش را درون جعبه ای ریختید با دوستانتان بیرون بروید و خوش بگذرانید.

28. این جمله را  در مقابل دید خود نصب کنید. دوست داشتن خویشتن یعنی رها شدن.

29. حقایق را جایگزین افکار احساسی خود کنید. وقتی با خود فکر می کنید  که "دیگر عاشق نخواهم شد" با این فکر نجنگید به جای آن به چیز دیگری فکر کنید مثلا "امشب میخواهم یک کار جدید انجام دهم".

30. از تکنیک صداهای خنده دار استفاده کنید. طبق گفته راس هریس نویسنده کتاب دریچه ای به شادمانی، اگر صدایی که در سرتان است را با یک صدای کارتونی (مثل آن شخصیت منفی باف در کارتون گالیور) عوض کنید به شما کمک می کند که بتوانید این اندیشه های مشکل ساز را بی اثر کنید.

از استرس و نگرانی رها شوید

31. از تکنیک نفس عمیق استفاده کنید. نفس عمیق بکشید و به زمان حال برگردید.

32. در یک کار گروهی همکاری کنید. با مردم بودن در زندگی ممکن است به شما کمک کند که به مشکلاتتان از فاصله دورتری نگاه کنید.

33. به این جمله ادکارت تاله توجه کنید:" نگرانی به نظر ضروری می رسد اما کار مفیدی انجام نمی دهد" اگر توجه کنید که استرس و نگرانی چه بر سر شما می آورد ممکن است به رها شدنتان کمک کند.

34. به صورت نمادین رهاشوید. تمام نگرانی های خود را بنویسید وکاغذ را در شومینه یا بخاری بیندازید.

35. افکار خود را جایگزین کنید. هوشیار باشید و وقتی شروع به تفکر در مورد چیزهای نگران کننده می کنید فرآیند اندیشه خود را به چیز دلپذیرتر تغییر جهت دهید؛ مانند تفکر در مورد کارهای مورد علاقه تان.

36. به سونا بروید. مطالعات نشان میدهد کسانی که در هفته حداقل دو بار به مدت 10-30 دقیقه به سونا می روند بعد از کار، نسبت به افرادی با کار مشابه که به سونا نمی روند، کمتر دچار استرس می شوند.

37. 10 سال پیش رویتان را مجسم کنید. سپس 20 سال و بعد 30 سال. متوجه خواهید شد که خیلی چیزهایی که الان نگرانش هستید در یک بازه طولانی مدت واقعا اهمیت چندانی ندارند.

38. کارهایتان را جمع و جور کنید. طبق گفته جورجیا وتکین معاونت روانپزشکی در مدرسه پزشکی مونت سینا، اتمام یک کار کوچک حس اقتدار را در شما افزایش می دهد و سطح استرس شما را پایین می آورد.

39. پایان دهید. دو تا لیست تهیه کنید: در یکی ریشه های نگرانی و استرس در شما و در دیگری راه مقابله با آنها را بنویسید. همزمان که این کار را می کنید، خودتان را تصور کنید که این "ذخیره نگرانی" درونی خود را تخلیه می کنید.

40. بخندید. تحقیقات نشان می دهد که خنده نگرانی را تسکین می دهد، سیستم دفاعی بدن را بهبود می بخشد و تحمل درد را آسانتر می کند


تاریخ : پنج شنبه 91/2/28 | 10:16 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()

معاون رئیس جمهور: بجستان ریشه در تاریخ تمدن دارد

شورای اداری بجستان

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه بجستان در تاریخ ایران، اسلام و بشریت ریشه دارد گفت: قدر این شهرستان را باید بدانیم.


سید حسن موسوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور که در جلسه شورای اداری شهرستان بجستان حضور یافته بود گفت: در یک نگاه بجستان در دنیا شهرتی بیش از آن دارد که  در حود شهرستان داشته باشد.
وی گفت بافت های تاریخی شهرستان اگر در خدمت گردشگر قرار نگیرد یک تهدید است و باید بناها را مرمت کنیم و تبدیل به مقصد گردشگری کرد و از آن درآمد کسب کنیم.         
نماینده تام الاختیار رئیس جمهور در بجستان گفت: در بازدیدی که از روستاها و ئ بناهای تاریخی داشتیم اعتبار لازم را اختصاص دادیم و باید در نیمه دوم سال جشن پایان مرمت آنها را بگیریم .
شایان ذکر است معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور  در بدو ورود به شهرستان پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای شهر یونسی از رباط این شهر بازدید و مبلغ 100 میلیون تومان برای مرمت آن اختصاص داد. ایشان در ادامه سفر پس از اقامه نماز ظهر در مسجد جامع مرندیز نیز در خصوص تامین اعتبار برای مرمت مسجد قول مساعد داد.        
معاون رئیس جمهور در ادامه از روستای اسوه فخرآباد بازدید نمود و در خصوص تامین اعتبار کامل مرمت  رباط قول مساعد داد.
وی در ادامه سفر از مجتمع بین راهی محمد رسول ا... این شهرستان از روستا تاریخی مزار بازدید و در جمع مردم این روستا ضمن اختصاص اعتبارات لازم در خصوص انتخاب این روستا به عنوان روستای هدف گردشگری نیز قول مساعد داد.مhttp://mirasbajestan.parsiblog.com


تاریخ : پنج شنبه 91/2/28 | 10:5 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()

سال آینده پایه اول راهنمایی نداریم

سال آینده پایه اول راهنمایی نداریم

فارس:معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال آینده، پایه اول راهنمایی نداریم.

عبدالامیر عرفی بعد از ظهر دیروز در حاشیه برگزاری جشنواره طرح سئوال برتر ادبیات در شیراز اظهار داشت: باید برای دانش‌آموزانی که اکنون در پایه اول راهنمایی مشغول به تحصیل هستند، چاره‌اندیشی کنیم.

وی ادامه داد: تعداد اندکی که در این پایه نمره قبولی کسب نمی‌کنند، به صورت مشروط اجازه دارند به پایه دوم بروند.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش افزود: اگر دانش‌آموزان در درس‌هایی که در پایه اول نمره نیاورده‌اند، در پایه دوم  قبول شوند، نمره قبولی آن را نیز به حساب همان درس در پایه اول ثبت می‌کنند.

عرفی در ادامه بیان کرد: در صورت نمره نیاوردن آن درس در پایه دوم، دو حالت در قانون دیده شده است، نخست اینکه به پایه اول برمی‌گردند، و یا در مدارس بزرگسالان آن درس را می‌گذرانند.

وی همچنین ارزشیابی دوره متوسطه اول یا همان راهنمایی را ترکیبی بیان کرد و گفت: این روش ارزشیابی هم فرآیندمدار و هم نتیجه‌مدار است که هر کدام 10 نمره دارد.

عرفی همچنین تصریح کرد: در حال حاضر نخستین اتفاقی که می‌افتد، استقرار پایه ششم است.

وی افزود: کارشناسان خبره در کارگروه ویژه، محتوا و کتب جدید این پایه از نظر کیفیت و محتوا را مورد بررسی قرار داده‌اند.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش ادامه داد: کتاب‌های پایه ششم، از نظر محتوا در دو بخش پیش‌بینی شده‌اند، بخشی تکمیل کننده مواد آموزشی دوره ابتدایی و بخشی دیگر مقدمه ورود به دوره متوسطه هستند.

عرفی خاطرنشان کرد: اقدام بعدی در راستای اجرای طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش، بازنگری و بازتعریف شیوه ارزشیابی در دوره ابتدایی است.

وی افزود: در حال حاضر ارزشیابی توصیفی برای دوره ابتدایی اعمال می‌شود که در حال بررسی هستیم تا آن را هماهنگ و منطقه‌ای از پایه پنجم ابتدایی به پایه ششم ببریم و به صورت منطقه‌ای برگزار کنیم.

منبع:farsnews.com

تاریخ : پنج شنبه 91/2/28 | 10:2 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()

طرح های ابتکاری و زیبا

طرح های ابتکاری و زیبا
با روش‌های ساده زیر، سلیقه خود را نشان دهید.
1 - سبدی زیبا
برای آن که سبدی زیبا، بادوام و همیشه تمیز داشته باشید، یک مدل سبد حصیری و چهارگوش را انتخاب کنید. 
دو دستمال‌ بزرگ پارچه‌ای با طرح چاپی مورد علاقه را به صورت صلیبی داخل سبد طوری قرار دهید که از لبه‌ها به یک اندازه آویزان شوند. 
گوشه‌های پارچه را با حلقه‌های فلزی پانچ کنید.
از روبان برای تزیین و وصل شدن لبه‌ها به هم استفاده کنید.
2 - قاب‌عکس برگی
برای ساخت قاب‌ عکسی زیبا، ساده و شیک، از یک تکه وایت بورد و چند برگ‌ کوچک به عنوان استمپ برای طرح‌دار کردن و حاشیه آن استفاده کنید.
عکس مورد نظر را در وسط بچسبانید.
برگ را به طوری که قسمت آوندها رو به بالا باشد، روی یک تکه کاغذ قرار دهید.
با استفاده از یک اسفنج مقداری رنگ آکریلیک را به طور یکنواخت پشت برگ بمالید.
با دقت برگ را برداشته و به عنوان یک استمپ طبیعی روی تخته فشار دهید.

3 - قاب‌عکس کاغذی
از قاب‌عکس‌های خیلی قدیمی دوباره استفاده کنید. به راحتی با استفاده از ورق‌های رنگی و گلاسه مجلات به قاب‌های ساده چوبی طرح دهید. به این صورت که کاغذها را به اندازه مساوی برش زده، به صورت لوله‌‌های باریک درآورید و با دقت کنار هم روی قاب بچسبانید.
از این طرح می توانید روی جعبه‌های مقوایی ساده هم استفاده کنید.
 

تاریخ : پنج شنبه 91/2/28 | 9:45 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()

مردی چهار پسر داشت. آنها را به ترتیب به سراغ درخت گلابی ای فرستاد که در فاصله ای دور از خانه شان روییده بود ،پسر اول در زمستان، دومی در بهار، سومی در تابستان و چهارم در پاییز به کنار درخت رفتند. سپس پدر همه را فراخواند و از آنها خواست که بر اساس آنچه دیده بودند درخت را توصیف کنند .

پسر اول:درخت زشتی بود، خمیده و در هم پیچیده .

پسر دوم:درختی پوشیده از جوانه بود و پر از امید شکفتن .

پسر سوم:درختی پر از شکوفه های زیبا،باشکوهترین صحنه ای بود که تابه امروز دیدم .

پسر چهارم:درخت بالغی بود پربار از میوه ها ، پر از زندگی و زایش .

مرد لبخندی زد و گفت: همه شما درست گفتید، اما هر یک از شما فقط یک فصل از زندگی درخت را دیده اید! شما نمیتوانید درباره یک درخت یا یک انسان براساس یک فصل قضاوت کنید: همه حاصل انچه هستند و لذت، شوق و عشقی که از زندگیشان برمی آید فقط در انتها نمایان میشود، وقتی همه فصلها آمده و رفته باشند!
اگر در " زمستان" تسلیم شوید، امید شکوفایی " بهار" ، زیبایی "تابستان" و باروری "پاییز" را از کف داده اید!
مبادا بگذاری درد و رنج یک فصل زیبایی و شادی تمام فصلهای دیگر را نابود کند!
زندگی را فقط با فصلهای دشوارش نبین
در راههای سخت پایداری کن: لحظه های بهتر بالاخره از راه میرسند . . .


درخت چهار فصل


تاریخ : پنج شنبه 91/2/28 | 8:48 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()

نکاتی راجع به استراحت شاغلین شب کار

نکاتی راجع به استراحت شاغلین شب کار
کار شبانه زیان آور است. بدن ما برای بیدار ماندن در شب و خوابیدن در روز برنامه ریزی نشده است

کار شبانه: خواب بعد از ظهر را فراموش نکنید!

 وانگهی، احتمال به خطر افتادن سلامتی کسانی که شب کار می‌کنند، بیشتر است. چند توصیه برای داشتن زندگی بهتر با ریتمی متغیر و جابه‌جا شده در اختیارتان می‌گذاریم.

ساعات جابه‌جا شده با فیزیولوژی بدن ما سازگار نیستند 
بسیاری از افراد جامعه  از جمله نیروهای امنیتی، بخش های بهداشت و درمان و ... شب ها کار می‌کنند. از لحاظ فیزیولوژیک، کار شبانه آسیب زننده است. کسانی که ساعات شب را کار می‌کنند یا شیفت های چرخشی شبانه دارند، احتمال به خطر افتادن سلامتی شان بیشتر از دیگران است. در این میان سوانح (2 تا 5.5 برابر افرادی که شب کار نیستند)، حملات قلبی عروقی (1.5 تا 2.8 برابر در میان مردان) ، مشکلات ترشحات داخلی و اضافه وزن(2 تا 3.5 برابر) ، سرطان ها (سرطان سینه 1.1 تا 1.6 برابر)، سقط جنین (1.6 برابر) و زایمان پیش از موعد (2 تا 5.6 برابر) بیشتر مشاهده می‌شود. 

بی خوابی و مشکلات دیگر خواب در بین کسانی که شب کار می‌کنند
اما در میان تمام عوارضی که گفته شد، مشکلات خواب از همه رایج تر هستند. نیمی از کسانی که شب کارند، از مشکلات خواب شکایت دارند، در حالی که یک سوم افراد عادی جامعه دچار مشکلات خواب هستند، 25 تا 30% کسانی که شب کار می‌کنند بی خوابی دارند، اما این عدد در بین بقی? افراد جامعه 15 تا 20% است. به طور متوسط، یک کارمند شبانه 1 تا 2 ساعت کمتر از کسی که کار روزانه دارد، می‌خوابد. مهم ترین نتیج? این وضعیت، کمبود قابل ملاحظ? خواب است.
این کاهش زمان خواب، خستگی مزمن، مشکلات خواب، افزایش زمان بیداری، مشکلات گوارشی، کم شدن هوشیاری، افزایش خطر تصادف و سانحه، افزایش مصرف قهوه، الکل و... را با خود به دنبال دارد. تنها طول مدت خواب نیست که دستخوش آسیب می‌شود بلکه ریتم خواب و بیداری نیز به هم می‌خورد. در واقع، دور? زمانی 2 تا 5 صبح، بهترین زمان برای خواب است. کارکنان شب از این دور? زمانی بهره نمی‌برند، و همین امر در افزایش مشکلات خواب شان سهیم خواهد بود.

توصیه هایی برای بهبود سازگاری کسانی که شب کارند   
خواب بعد از ظهر برای جبران کمبود خواب این افراد ضروری است.
بهتر است که دو نوع خواب داشته باشید: یک چُرت کوتاه 15 تا 20 دقیقه ای برای برطرف کردن خستگی و یک خواب دیگر که یک ساعت و ربع تا یک ساعت و چهل و پنج دقیقه طول بکشد و حداقل معادل یکی از مراحل خواب باشد.
برای راه تر شدن مسائل تقارن زمانی، از نور استفاده کنید. بدین منظور یک نور بسیار قوی باید در محل کارتان وجود داشته باشد.
در مواردی که با مشکلات خواب مواجه می‌شوید می‌توانید از خواب آورها بهره ببرید (با دُز پایین و به مدت کوتاه). مصرف این خواب آورها می‌تواند به شما در پیدا کردن عادات جدید خواب کمک کند.
خوردن یک غذای گرم هنگام شب، یکی از اقدامات بهداشتی- تغذیه ای برای کارکنان شب است.
شیفت های چرخشی در زمان های پشت سر هم را در الویت قرار دهید. برای مثال، پست عصرگاهی به سازگاری و انطباق پست شبانه کمک می‌کند.

شایان ذکر است که در سنین زیر چهل سال، عدم سابق? بی خوابی، محیطی شخصی، آرام و راحت، عواملی هستند که به بهبود وضعیت خواب و تحمل ساعات جابه‌جا شده کمک می‌کنند.

تاریخ : پنج شنبه 91/2/28 | 8:14 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()

کم‌خوری مغز را جوان نگه می‌دارد

کم‌خوری مغز را جوان نگه می‌دارد

 این پژوهش، که در مجله پروسیدینگز اف دی نشنال اکادمی اف ساینسز آمریکا انتشار یافت، بر پایه مطالعه‌ای بر روی موش‌ها قرار دارد که در آن موش‌ها حدود 70 درصد از غذایی را که معمولا روزانه مصرف می‌کردند تغذیه می‌شدند. دانشمندان دریافتند تغذیه‌ بر پایه رژیم غذایی با کالری محدود، پروتیینی به نام CREB1 را به کار می‌اندازد که مجموعه‌ای از ژن‌های مرتبط با طول عمر و عملکرد خوب مغز را به کنش وا می‌دارد.

«جیووامباتیستا پانی»، نویسنده اصلی مقاله و پژوهشگر موسسه پاتولوژی عمومی، دانشکده پزشکی دانشگاه کاتولیک سیکرد هارت در رم، اظهار داشت: «امید ما این است که راهی بیابیم تا CREB1 را، برای نمونه از طریق داروهای جدید، برای جوان نگاه داشتن مغز فعال سازیم بدون آنکه نیازی به یک رژیم غذایی سخت باشد.»
پژوهشگران پیش‌تر کشف کرده‌اند موش‌هایی که تحت رژیم غذایی هستند قابلیت‌های‌شناختی و حافظه بهتری دارند، کمتر پرخاشگر بوده و متمایل به آن هستند که از ابتلا به بیماری آلزایمر دوری گزیده و یا آنرا به تاخیر اندازند. اما، آن‌ها نمی‌دانستند چرا چنینن است. نویسندگان مقاله می‌گویند: «اکنون مشخص شد که CREB1 کنش‌های مهم مغز مانند، حافظه، یادگیری، و مهار اضطراب را تنظیم می‌نماید و کنش آن با بالا رفتن سن کاهش یافته و یا از نظر فیزیولوژی در خطر می‌افتد.»

تاریخ : پنج شنبه 91/2/28 | 8:13 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()


 

یک دوست خوب ممکن است در بیمارستان به ملاقاتتان بیاید و بگوید، "زود خوب شو" و برود. اما یک دوست واقعی کنارتان می‌نشیند و می‌گوید، "تا زمانی که خوب شوی کنارت خواهم بود!"

1. صداقت

یک دوست واقعی همیشه صادق است، تحت هر شرایطی که باشد.

این وظیفه شماست که همیشه راست بگویید حتی وقتی می‌دانید که حقیقت می‌تواند آسیب بزند و به قیمت دوستیتان تمام شود (که اگر 9 اصل دیگر را رعایت کنید این اتفاق نخواهد افتاد).

هیچوقت چیزی را بدون اجازه برندارید، حتی اگر می‌دانید که دوستتان با این کار شما مشکلی نخواهد داشت. حتماً اول اجازه بگیرید.


2. اعتماد‌پذیری


یک دوست واقعی کسی است که بتوانید به او اعتماد کنید.

وقتی قولی می‌دهید باید حتماً سر آن بایستید و اگر می‌دانید نمی‌توانید از عهده آن برآیید بهترین کار این است که صادق باشید و به دوستتان بگویید که نمی‌توانید قولتان را نگه دارید.

اگر می‌گویید که در یک تاریخ و ساعت مشخص جایی خواهید بود یا کاری خواهید کرد، به هر قیمتی شده باید آن را انجام دهید.


3. احترام


یک دوست واقعی به زمان، اموال و اعتقادات احترام می‌گذارد.

• به زمان با تلف نکردن آن احترام می‌گذارد. سر قرارهای ملاقات به موقع می‌آید و اگر احتمال تاخیر بود به دوست خود اطلاع می‌دهد.
• به اموال با آسیب نرساندن به آن احترام می‌گذارد. با اموال و متعلقات دیگران با مراقبت و دوستی رفتار می‌کند.
• به اعتقادات با قضاوت نکردن آنها احترام می‌گذارد. اگر بدانید که دوستتان یکسری اعتقادات و اخلاقیات خاص دارد، به آنها احترام می‌گذارید، حتی اگر با آنها موافق نباشید.

4. دوست قبل از دیگران


یعنی هیچکس را به دوستتان ترجیح ندهید. برنامه‌تان با دوستتان را فقط به خاطر اینکه از یک نفر خوشتان آمده، برهم نزنید.

اگر کسی که از او خوشتان آمده واقعاً برایتان مهم است، می‌توانید همیشه اول از دوستتان بپرسید و مطمئناً او درک خواهد کرد.


5. عاری از خودپرستی


یک دوست واقعی آرامش و راحتی خود را قربانی کرده و شما را جلوتر از خود قرار می‌دهد.

دوست واقعی خودخواهی ندارد و اگر بداند کاری که برای خودش منفعت مالی و مادی دارد در زندگی شما تاثیر منفی می‌گذارد، هرگز آن را انجام نمی‌دهد.


6. وفاداری

دوست واقعی وقتی به او نیاز دارید در اختیار شماست. حتی وقتی از او چیزی نخواهید.

دوست واقعی هیچوقت کاری که موفقیت و خوشبختی شما را بر هم می‌زند را انجام نمی‌دهد.


7. صبر

یک دوست واقعی با شما با صبوری رفتار می‌کند. وقتی اوضاع نیاز به زمان برای تغییر دارد درک کرده و حتی اگر بارها و بارها یک اشتباه را تکرار کنید درموردتان قضاوت بد نمی‌کند. البته تا زمانیکه برای بهتر شدن تلاش کنید.


8. با هم بخندید، با هم گریه کنید

یک دوست واقعی دوستی نیست که رفیق روزهای خوب شما باشد. او در روزهای بد هم مثل روزهای خوب کنار شماست. او شما را در موفقیت‌های خودش هم سهیم می‌کند.


9. انتقاد سازنده


یک دوست واقعی از اینکه به شما بگوید چه کاری را اشتباه انجام می‌دهید نمی‌ترسد. اگر ببیند چیزی برای شما بد است یا اینکه راه اشتباهی را می‌روید، از مداخله کردن واهمه‌ای ندارد. اما همیشه انتقادات خود را با توصیه‌هایی برای بهتر شدن شما همراه می‌کند.

مثلاً نباید فقط بگویید، "با این برنامه مالی جدیدت، ورشکسته خواهی شد." به او بگویید که چرا فکر می‌کنید برنامه مالی او با شکست مواجه خواهد شد. مثلاً بگویید، "تو می‌خواهی همه پولت را در چیزی غیرواقعی سرمایه‌گذاری کنید یا محصولاتی که می‌خواهی بخری تاریخ انقضا دارند و فکر نمیکنم بتوانی تا موعد مقرر 10% از آنها را هم بفروشی."


10. بخشش


یک دوست واقعی توانایی بخشیدن دارد. همه انسان هستند و همه انسانها دچار اشتباه می‌شوند. حتی ممکن است یک یا دو مورد از این قوانین طلایی را بشکنیم اما اگر بدانیم که خراکاری کرده‌ایم و واقعاً پشیمانی خود را نشان دهیم و سعی کنیم جبران کنیم، یک دوست واقعی می‌تواند ما را ببخشد (فقط دقت کنید که سر یک موضوع مشابه دوباره اشتباه نکنید زیرا بخشش هم محدودیت دارد).


تاریخ : چهارشنبه 91/2/27 | 2:2 عصر | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()

 لطفا تا باز شدن کامل عکسها شکیبا باشید

غار لچوگوئیا پنجمین طولانی‌ترین غار در جهان است. این غار در ایالت نیومکزیکو در آمریکا است. طول اکتشاف شده این غار 193 کیلومتر است و در حوالی پارک ملی حفره‌های کارلزبد قرار دارد. شهرت غار بیشتر بخاطر کریستالهای عظیم الجثه آن است. غار بدلیل این اشکال نفیس زمین شناختی، به روی عموم بسته است و فقط جهت پژوهش به روی دانشمندان باز است.

cEPAi51WJr.jpg  

5jlYLuwhhg.jpg  

mc68LT2gFj.jpg  

Z6SAlg2O3E.jpg  

fNxosT5kh9.jpg  

1draqc8f2y.jpg  

QH6YDPysFa.jpg  

L14VnEdzj3.jpg  

H0BOGAJl0a.jpg  

LiVKMLbIb6.jpg  

U13tK3He9H.jpg  

fODJLZm2j9.jpg  

zXNmUtqcqP.jpg  

E8yRtHf1U8.jpg  

tgrxZxAPXO.jpg  

0fUwV6ANiC.jpg  

nZgzhyw7M6.jpg  

ybFFodUWJg.jpg  

sEkmGh74lR.jpg  

2FUqar6W0x.jpg  

TpoHBJuPnQ.jpg  

uXIEQu8O0h.jpg  

WMD8ch6CNf.jpg

7td0OzfWzz.jpg


تاریخ : چهارشنبه 91/2/27 | 1:56 عصر | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()

 لطفا تا باز شدن کامل عکسها شکیبا باشید

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


تاریخ : چهارشنبه 91/2/27 | 1:49 عصر | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()
<      1   2   3   4   5   >>   >
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • بی بی مارکت
  • ttp://www.bachehayeghalam.ir/sitefiles/bgh_sound_player.php">