سفارش تبلیغ
سرور مجازی
سرور مجازی

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

  قطع سرفه

پیاز می‌تواند یک شربت ضدسرفه‌ بسیار موثر باشد.

راه‌حلی جالب برای پایین آوردن تب
اگر بچه دارید این ترفند فوق‌العاده است. حمام آب سرد، به ویژه برای بچه‌ها، روش بسیار دردناکی برای پایین آوردن تب است. روش بهتری برای پایین آوردن آن دما، قرار دادن تکه‌های پیاز در جوراب بچه‌ها است. بعد از آن‌که با جدیدترین جوراب ارگانیک‌شان به خواب رفتند، یک تکه پارچه‌ آغشته به سرکه‌ سیب را روی پیشانی‌شان قرار دهید و به مخاطب خاص‌تان توضیح دهید که این یک جور آیین وودو نیست. تب باید سریع از بین برود.

درمان سرماخوردگی


این سبزی شگفت‌انگیز سرماخوردگی را به طبیعی‌ترین شکل ممکن درمان می‌کند. یک پیاز را در چای بجوشانید یا واقعا آن را به صورت خام بخورید و ببینید که طی چند ساعت بهتر می‌شوید.

پیاز برای گوش‌درد و سایر دردها 


ساده‌ترین راه‌حل این مشکل آن است که داخلی‌ترین بخش پیاز را درآورید که به ‘ قلب’ معروف است. پیاز خواص ضدالتهابی خارق‌العاده‌ای دارد، به طرز چشم‌گیری درد گوش را کاهش داده و موم درون آن را نرم کرده و برداشتنش را آسان‌تر می‌کند. این کار را قبل از خوابیدن انجام دهید و صبح احساس بهتری داشته باشید.

گریه کنید


همه‌ ما می‌دانیم پیاز باعث می‌شود به گریه کردن بیفتید. هرچه بیش‌تر آن را خرد و خرد و خردتر کنید، بیش‌تر گریه خواهید کرد. در صورتی که یک جسم خارجی به درون کره‌ چشم‌تان وارد شد، فقط مقداری پیاز خرد کنید (هیچ قسمتی از پیاز یا انگشت‌های پیازی‌تان را وارد چشم‌هایتان نکنید).

پوست لمس‌شده با یک پیاز


اگر بریدگی دارید، کوچک یا بزرگ، با پولیسپورین خودتان را اذیت نکنید.زخم را تمیز کنید و آن را با پوسته‌ پیاز ببنیدید. سریعا جلوی خونریزی را می‌گیرد و به فرآیند درمان کمک می‌کند.

میتواند ظاهر زشت زخم‌های جراحی را کاهش دهد


زخم‌های جراحی می‌تواند بدون دارو و به کمک پیاز ترمیم یابد که می‌تواند کمک کند تیره شدن و به جا ماندن زخم را در افرادی که پوست تیره‌تر دارند به حداقل برسد.

خمیر قدرتمند ضد عفونت


خمیر پیاز عفونت را بیرون می‌کشد بنابراین می‌توانید دوباره به کارهایتان برسید.

1. شیر را بجوشانید و آن را روی یک تکه‌ ضخیم نان سفید بریزید

2.یک پیاز را روی نان رنده کنید

3. آن را له کرده و به صورت یک خمیر درآورید

4. ناحیه‌ عفونی را تمیز کنید و خمیر پیاز، شیر و نان را استفاده کنید.

5. خمیر را روی زخم بگذارید.

6. آرام بنشینید و اجازه دهید خمیرخشک شود و عفونت را از بدن‌تان خارج کند. مطمئن شوید که مزاحم کار خمیر نمی‌شوید زیرا به 2- 2.5 ساعت وقت نیاز دارد که عفونت را تا زمان اشباع شدن بیرون بکشد. در این هنگام، ناحیه را شسته و مجددا این فرآیند را تکرار کنید.

آثار سوختگی را نمی‌توان نادیده گرفت

سوختگی چیز نامطبوعی است و می‌تواند آثاری از خود روی پوست به جای بگذارد… اما کاربرد پیاز اینجا هم کارساز است. یک تکه پیاز را سریع روی زخم بگذارید و بگذارید 2 دقیقه بماند. سپس، آن ناحیه را با سفیده‌ی تخم‌مرغ لعاب دهید تا یک سد تشکیل دهد و ناحیه را با گاز پانسمان ببندید. سوختگی سریعا درمان شده و اصلا قادر نخواهید بود بگویید چه اتفاقی برای آن افتاده بود! هیچ جای زخمی نمانده است!

زنبورها و گزیدگی‌ها


در صورتی که زنبوری شما را نیش زد هرچه سریع‌تر آن را کنار زده و یک پیاز سفید خرد شده را روی ناحیه بگذارید. این کار ورم را کاهش داده، زهر را بیرون کشیده و بهبودی را سرعت می‌بخشد.


تاریخ : چهارشنبه 95/10/29 | 1:2 عصر | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • بی بی مارکت
  • ttp://www.bachehayeghalam.ir/sitefiles/bgh_sound_player.php">