سفارش تبلیغ
صبا ویژن

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
آیا این کفش‌ها به درد بارداری‌ام می‌خورند؟
بارداری خبری است که ابتدا از طرف آزمایشگاه نقل و سپس از طریق شما و بابای بچه به همه فامیل، دوست و آشنا می‌رسد. طی دوران بارداری باید با ملایمت هرچه تمام‌تر مراقب پاهای‌تان باشید.
برترین مجله اینترنتی ایران

بارداری خبری است که ابتدا از طرف آزمایشگاه نقل و سپس از طریق شما و بابای بچه به همه فامیل، دوست و آشنا می‌رسد. آن وقت است که همه تلفن را برمی‌دارند و اگر خیلی با شما نزدیک باشند یک دسته گل یا یک جعبه شیرینی دست‌شان می‌گیرند و شما را با تبریک‌های‌شان هیجان‌زده‌تر می‌کنند. در این میان خانم‌هایی که قبلا تجربه بارداری داشته‌اند شروع به معرفی بهترین و مناسب‌ترین فروشگاه‌های پوشاک بارداری می‌کنند. شما هم از همان روز‌های اول با خودتان فکر می‌کنید این شکم حجیم در لباس چه شکلی می‌شود. اما در این بحبوحه کمتر کسی به فکر آن یک جفت پای بی‌زبان است که باید 9 ماه وزن 2 نفر را تحمل کند. واقعا می‌دانستید که یک خانم باردار باید چه نوع کفشی بپوشد؟ خجالت نکشید اینجا فقط ما و شماییم. اگر در این مورد اطلاعاتی ندارید کافی است مطلب ما و توصیه‌های دکتر هومن بخشی، متخصص جراح ارتوپدی و استادیار دانشکده علوم پزشکی شهید بهشتی را مطالعه کنید.احترام به پا نشانه شخصیت شماست

طی دوران بارداری باید با ملایمت هرچه تمام‌تر مراقب پاهای‌تان باشید. نخستین نکته در این مورد انتخاب کفشی مناسب است. کفش مناسب یعنی کفشی که برای پاهای ورم کرده‌تان جای کافی داشته و همچنین ویژگی‌های استاندارد در طراحی قالب آن رعایت شده باشد. متخصصان انجمن جراحان ارتوپدی ایالات متحده می‌گویند که پای هر خانم بارداری بین نیم تا یک سایز بزرگ می‌شود، بنابراین برای پیش‌گیری از هر گونه درد و ناراحتی، خانم‌های باردار موظفند که کفشی مناسب را برای این دوران مهم و حیاتی انتخاب کنند.
 • چکمه

اگر دوران بارداری‌تان مصادف با هوای سرد زمستانی شده، می‌توانید به بازار کفش بروید و چکمه‌ای مناسب برای خودتان انتخاب کنید تا هنگام خروج از منزل، پاهای‌تان یخ نکنند. در خرید چکمه به لژ آن دقت کنید؛ چکمه‌های پاشنه بلندی که با ساق‌‌های تنگ متنوع ویترین بوتیک‌ها را چشم‌نواز کرده‌اند، مجبور نیستید بخرید. اول از همه به قسمت مچ به پایین چکمه دقت کنید. بیشتر چکمه‌های موجود در بازار برای آن‌هایی که باردار نیستند هم مشکل آفرینند چه برسد به شما. پس با دقت خوب فروشگاه‌ها را بگردید. بلندی ساق چکمه می‌تواند از مچ تا ران متنوع باشد. باید به‌دنبال چکمه زیپ‌داری باشید که بدون هیچ زحمتی پاهای‌تان را در خود جای می‌دهند، اما از همین حالا به شما می‌گویم به‌دلیل تورم و افزایش وزن‌تان بعید می‌دانم بتوانید چکمه ساق‌دار مناسب و استاندارد را راحت بیابید؛ مگر در فروشگاه‌های مخصوص مادران باردار. به کفی بیرونی چکمه دقت کنید که عاج‌هایی مناسب داشته باشد. کفه‌های صاف باعث لیز خوردن‌تان روی سطوح خیس یا حتی سرامیک و سنگ‌های ساختمان می‌شوند. در هر حال چکمه‌های مدل زنانه و مجلسی را درکل بی‌خیال شوید و اگر چکمه‌ای با ویژگی‌های ذکر شده را نیافتید، برای گرم کردن ساق پاهای‌تان و پیش‌گیری از لیز خوردن، بهتر ‌است از کفش‌های اسپرت مخصوص برف استفاده کنید و ساق‌ها و جوراب‌های پشمی بپوشید.

 • قوس کفش

کف داخلی کفش باید قوسی مناسب داشته باشد تا گودی کف پا را پر کند و با توجه به افزایش وزن مادر برای حفظ تعادل و تحمل وزن او راحت باشد.
 • جوراب

پوشیدن جوراب در کفش، تورم پا را در دوران بارداری به حداقل می‌رساند.

هوای کفش‌تان خوب است؟

اگر هوا صاف و آفتابی است می‌توانید کفشی صاف با یکی 2 سانتی‌متر لژ یا پاشنه انتخاب کنید. برای جلوگیری از یخ کردن پاهای‌تان جورابی ضخیم بپوشید؛ به هر حال چندین جفت کفش تنها برای چند ماه نخرید و از میان راهنمایی‌های‌ ما آن‌که بیشتر به دردتان می‌خورد را تهیه کنید.

خوبی کفش‌های ساده روباز این است که هم به درد سرمای زمستان می‌خورند، هم به درد گرمای تابستان؛ می‌توانید بعد از وضع حمل هم در آنها کفی بیندازید تا اندازه پای‌تان شوند؛ به علاوه چون روی‌شان باز است پای‌تان تحت فشار زیاد نخواهد بود و به‌اصطلاح خوب هوا می‌خورد.توصیه های یک پزشک

طی دوران بارداری سطح هورمون‌های بدن مادر تغییر می‌کنند و تعریق بیشتر شده و پاها متورم می‌شوند، به تمام اینها درد کمر و پشت را هم اضافه کنید؛ کفشی که طی بارداری می‌پوشید بهتر است ویژگی‌های کلی زیر را داشته باشد:
 •  نه خیلی صاف، نه خیلی بلند: کفشی با پاشنه یا لژ 2-3 سانتی‌متری تهیه کنید؛ بهتر است پاشنه کفش تا حد امکان پهن باشد.
 •  قوس کف کفش: از برند‌هایی که کفش‌های طبی دارند کفش تهیه کنید، این کفش‌ها قوسی را در ناحیه گودی کف پا دارند و پوشیدن آنها برای تحمل وزن و حالت بدن در بارداری بهتر است.
 •  جنس: جنس رویه کفش باید از چرم طبیعی یا کتان باشد تا پا در آن هوا بخورد، چنین کفش‌هایی از عرق کردن پا در کفش جلوگیری می‌کنند.
 •  اگر در ماه‌های اول بارداری می‌خواهید کفش بخرید کفشی که حدود یک سایز برای‌تان بزرگ‌تر است را انتخاب کنید، زیرا طول و عرض پاهای‌تان به‌تدریج بیشتر خواهد شد.
 •  پاهای‌تان در کفش‌های جلو بسته راحت‌تر خواهد بود.تا کدام ماه بارداری می‌شود کفش خرید؟

‌یادتان باشد از همان ماه‌های اول بارداری خرید‌های‌تان را  کم کنید و تا جایی که ممکن است از خرید کفش‌هایی که رویه‌ای تنگ و چسبان دارند خودداری‌کنید زیرا پاهای‌تان در آنها خفه می‌شوند. یادتان باشد که اگر از ابتدای بارداری به اندازه کفش و بزرگ شدن پاهای‌تان طی ماه‌های آتی اهمیت ندهید، بعدا پشیمان می‌شوید، زیرا در سه ماهه آخر پاها واقعا ورم کرده‌اند و شکم‌تان هم خیلی بزرگ شده در نتیجه رفتن به مراکز خرید و امتحان کفش‌های مختلف که لازمه آن خم شدن‌های مکرر است چندان کار دوست‌داشتنی و راحتی نخواهد بود.

پشتی کفشم کو؟

تقریبا همه مادران باردار کفش صاف را به پاشنه بلند ترجیح می‌دهند اما آن کفش‌هایی که خیلی صافند مثل کفش‌های باله به کمر فشار زیادی می‌آورند. کفش‌های ورزشی معمولا با چند سانتی‌متر لژ طراحی شده‌اند و بعضی از آنها پشت ندارند، این نوع کفش‌ها برای روز‌هایی که بارندگی نیست و می‌خواهید از خانه خارج شوید مناسبند زیرا بعد از کمی راه رفتن می‌توانید بنشینید و کمی پای‌تان را از کفش در آورید. بهتر است با این کفش‌ها جوراب هم بپوشید.مراقبت از پا در دوران بارداری

 •  حتما قبل از پوشیدن کفش جوراب به پا کنید.
 •  در طول روز زیاد نایستید و در مواقعی که لازم نیست بایستید حتما بنشینید.
 •  در مواقع ممکن پاهای‌تان را روی سطحی بلند قرار دهید تا از جمع شدن مایعات بدن در عروق آن پیش‌گیری کنید.
 •  اگر پاهای‌تان درد می‌کنند، شب‌ها آنها را در آب ولرم گذاشته و ماساژ دهید.پرواز بر بلندای پاشنه

اگر از آن خانم‌هایی هستید که با کفش پاشنه بلند به دنیا آمده‌اید در دوران بارداری‌تان روزی خودتان آنها را کنار می‌اندازید زیرا حفظ تعادل بدن روی آن پاشنه‌های بلند چندان کار راحتی نیست و ممکن است به زمین بخورید؛ اگر مهمانی یا مراسم به‌خصوصی در پیش دارید می‌توانید از کفش‌های مجلسی لژدار با حداکثر 3سانتی‌متر پاشنه استفاده کنید که هم ظریف و شیکند، هم قدتان را بلند می‌کنند و هم خطرناک نیستند.

باز نشر اختصاصی: مجله اینترنتی Bartarinha.ir


تاریخ : شنبه 90/5/1 | 8:49 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروزجزین | نظرات ()
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


 • بی بی مارکت
 • ttp://www.bachehayeghalam.ir/sitefiles/bgh_sound_player.php">